čtvrtek 12. srpna 2010

SnowMirna

Tentokrát představíme vítězku 2. kola soutěže Klubu šitého šperku - SnowMirnu.

Také ona nám odpověděla na několik otázek:

1. Něco o sobě? A co třeba Tvůj nick na Fler.cz?

Něco o mně... to je taková složitá otázka :-) Ale zkusím to.
Jmenuju se Sasha, nejsem Češka, ale bydlím v ČR... asi 7 let. Mám malou rodinku: jenom já a můj milovaný manžel :-)
Moje jméno na Fleru je složené ze dvou nicků: mého a mého manžela... protože tvoříme oba pro radost :-) Občas používám ke své tvorbě vinutky, které dělá můj manžel.

2. Jak dlouho se věnuješ šitým šperkům a kde byl prvopočátek, který Tě k tomu přivedl?

Uuuuuuuu, ručním pracem se věnuji velice dlouho. Seznámila jsem se s korálky ještě ve škole, když jsem byla v dětské nemocnici, naučily mne jiné holky dělat náramky přátelství z korálků :-) Ale na profesionální úrovni se korálky zabývám asi rok.
Tady je můj korálkový koutek :-)... 100 projektů ve 100 krabičkách:


3. Kde čerpáš inspiraci? Jak vznikají Tvoje šperky, kolik času jim věnuješ?

Inspirace je všude! Nosím s sebou sešit, kam si dávám nějaké nápady a obrázky... protože nějaký nápad může přijít kdekoliv... třeba v práci, v metru, na cestě :-) Určitě obdivuji šperky některých známých autorek, ale teď ještě nemám šanci dostat se na jejich úroveň, potřebuji se učit a učit :-)
Nikdy nemám přesný návrh šperku. V procesu tvoření se šperk může změnit jakkoliv :-) Například brož Mlhovina v Andromedě - původně jsem ji plánovala jako přívěsek :-) Tvoření zabírá veškerý volný čas, který mám. Nemůžu prostě sedět a dívat se na nějaký film, musím mít něco v rukou, něco dělat :-)
Šití z korálků je pro mne nejkrásnější odpočinek... Ale taky mě moc baví cestování - taková menší změna aktivity. Protože od tvoření je taky třeba čas od času odpočívat, hledat nové nápady a inspirace.

4. Na který svůj šperk (výrobek) jsi nejvíc hrdá, kterého si nejvíc vážíš?

Líbí se mi všechny moje šperky... vždy je mi líto je prodávat :-) Nechala bych si je všechny, ale prostě nemám už místo, kam je dát :-) Ale zřejmě nejvíc se mi teď líbí Poklady faraonů, protože to je první takový velký pokus šití a výšivky velkého šperku:


5. Jak propaguješ svoje šperky a jak se Ti to daří?

Nosím jen své vlastnoručně vyrobené šperky! Občas se lidí ptají, kde jsem si koupila ten náramek nebo přívěsek (není to tak často :-)), tak to je pak moje minuta slávy, když mohu říci, že jsem to udělala sama :-)

6. Když tvoříš, posloucháš třeba oblíbenou hudbu?

Jo, určitě. Nejkrásnější tvoření vzniká za klasické hudby, třeba Vivaldi a podobně :-) Ale když, například, uklízím byt, tak to musí být nějaká hard hudba - Rammstein :-)
Obvykle záleží na náladě, jakou hudbu si vyberu... poslouchám rock, folk, nějakou relaxační hudbu.

7. Jak si představuješ svoji tvorbu třeba za 5 let, kam by ses ráda dostala, posunula?

Já nevím, jak to bude za 5 let. Neplánuji nikdy na takovou dobu :-) Protože nikdy nevím, co budu chtít následující vteřinu... Ale jestli budu dál věnovat svůj čas šití z korálků, tak bych to chtěla dělat mnohem krásněji. Chtěla bych se naučit dělat šperky na úrovni např. Tatiany Van Iten nebo Guzel Bakeeve.

Sašo, děkujeme za rozhovor a přejeme hbité prsty, bystré oči a hlavu plnou originálních nápadů :-))


Šperky od SnowMirny najdete zde: http://www.fler.cz/snowmirna 

Žádné komentáře:

Okomentovat