středa 6. října 2010

Pelagia

Až když bylo spuštěno 3. kolo soutěže o nejzajímavější šitý šperk Klubu šitého šperku - Fler Beadweaving Team, přihlásila se do klubu a tím i do soutěže nová členka a svým famózním náhrdelníkem převálcovala všechny ostatní :-)


1. Něco o sobě? Co třeba Tvůj nick na Fleru?

Jmenuji se Dáša a bydlím s manželem a 3 dětmi (2 kluci 20 a 15 let a holčička 5 let) v malé vesničce v okrese Nový Jičín. Jsou tomu dva roky, co jsem nastoupila z mateřské do práce a pracuji jako operátorka v výrobě kosmetiky.
A jak vznikl můj nick na Fleru? Přišla jsem brzy o oba rodiče a kdo se mi tenkrát i dnes hodně věnuje, je moje babička, původem Polka, která se právě jmenuje Pelagia, tak jako můj nick.

2. Jak dlouho se věnuješ šitým šperkům a kde byl prvopočátek, který Tě k tomu přivedl?


Od školního věku jsem se hodně věnovala ručním pracem, od pletení, háčkování, vyšívání až po šití. Ale korálkovat jsem začala až v roce 2007, kdy jsem náhodou narazila na nádherné šperky Vladstraschny. Nakoupila jsem si pár věcí a zkusila svoje první šperky. Ale později jsem měla možnost poznat Vladstraschnu osobně, navštívit ji a ta mi ve všem poradila. Její šperky obdivuji pořád. Šité šperky dlouho nedělám, ale pár kousků už mám a doufám, že ještě nějaké budou.


3. Kde čerpáš inspiraci? Jak vznikají Tvoje šperky, kolik času jim věnuješ?


Inspiruji se kde se dá. Někdy se stačí kouknout na korálky a nápad je na světě. Také brouzdám po internetu. Ale stejně i když něco vymyslím, ve finále je to úplně něco jiného. Aněkdy nemám nápady vůbec.
Moje šperky vznikají různě, někdy dostanu nápad já, někdy dostanu zadání a pak už jen tvořím. Času moc nemám, takže vyrábím po večerech nebo o víkendu. Ráda bych své výtvory nosila sama, nejraději každý den jiný, ale pracuji v čistém prostředí a tam to bohužel nejde. Nosívám je jen pokud jdu někam do společnosti nebo na návštěvu. To se ráda pochlubím.


4. Na který svůj šperk (výrobek) jsi nejvíc hrdá, kterého si nejvíc vážíš?

Nejvíc jsem asi hrdá na proplétanou kytku na lanku, kterou jsem si udělala a zároveň ji dala do soutěže, kde mi vyhrála první místo. Jako výhru jsem dostala nákup korálků v hodnotě 1.000,- Kč a korálky v hodnotě 500,- Kč. Měla jsem velkou radost, protože jako začátečník jsem to nečekala.5. Jak propaguješ svoje šperky a jak se Ti to daří?

Zkouším prodávat zde na Fleru, ale moc se nedaří. Taky mám svoje šperky různě po kamarádkách a rodině a občas se někdo ozve, že by potřeboval nějaký šperk. Tam je to o trochu lepší, co se prodeje týče. Snad jednou...


6. Když tvoříš, posloucháš třeba oblíbenou hudbu?


Hudbu u korálků neposlouchám, spíš mám puštěnou TV a sleduji na půl oka, co se děje. Krom toho mám ubreptanou dceru a ta by veškerou hudbu přehlušila.


7. Jak si představuješ svoji tvorbu třeba za 5 let, kam by ses ráda dostala, posunula?


Šité šperky se mi hrozně líbí, takže bych se chtěla naučit nové techniky. A co bude za 5 let, o tom zatím neuvažuji. Ale líbilo by se mi, kdyby šité šperky byly více nošeny i na běžný den.
Děkujeme a přejeme hodně originálních nápadů :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat